Jak wybrać piosenkę na pierwszy taniec?

Wybór piosenki do pierwszego tańca może sprawić nam wiele kłopotów. Zdarza się, że znalezienie piosenki, do której zatańczymy nasz pierwszy taniec, jest trudniejsze niż wybór wymarzonej sukni ślubnej.

Moda i sentymenty

Szukając piosenki, do której zatańczymy pierwszy taniec, możemy kierować się sentymentem i wypomnieniami. Być może jakiś utwór budzi w nas pozytywne, ciepłe uczucia. Taka piosenka będzie dobrym wyborem, o ile nie jest to hiphopowy kawałek czy jeden z nieśmiertelnych przebojów zespołu Metallica. Taki pierwszy taniec może wywołać spory szok u gości zwłaszcza, tych starszej daty.

Jeżeli należysz do osób, które lubią klasyczne standardy, to dobry krok aby przesłuchać piosenki z historią. Kto, nie zna takich klasyków jak Strangers in the Night Frank Sinatra, czy Rod Stewart When I Need You ? Te piosenki pomimo upływu wielu lat nic się nie zestarzały, do tego urzekają przepięknymi tekstami. Jeżeli nie masz umiejętności tanecznych, to wybór właśnie takich utworów może okazać się waszym wybawieniem. Zazwyczaj są to utwory tzw. wolne, a układ taneczny będzie bardzo łatwy do jego wykonania i zapamiętania.

Filmowe przeboje i najnowsze hity

Równie chętnie wybierane są hity pochodzące z filmów. Kto z nas nie widział takich przebojów jak Bodyguard, Robin Hood Książę Złodziei czy Dirty Dancing. Te filmy i piosenki znają i lubią wszyscy, a w trakcie pierwszego tańca możecie poczuć się jak prawdziwe gwiazdy kina.

A co z najnowszymi hitami? To prawdziwa skarbnica romantycznych piosenek. Na pierwszy taniec idealnie nadaje się praktycznie cała twórczość Eda Sheerana.
Na polskim podwórku króluje Paweł Domagała i jego utwór pod tytułem Weź nie pytaj!

Ach te dylematy i trudne wybory…

Wybór tej jedynej piosenki nie jest łatwą sprawą. Pamiętajcie, aby kierować się przede wszystkim własnymi odczuciami, a nie aktualnie panującą modą. Warto też wziąć pod uwagę umiejętności taneczne, jeżeli zostało jeszcze trochę czasu do uroczystości, to zdążycie zapisać się na kurs tańca.