Jak wybrać salę weselną — „Projekt wesele”

Zespół DRIM

Zachęcamy do zapoznania się z pierwszym odcinkiem vloga Projekt Wesele, prowadzonego przez nasz zaprzyjaźniony Zespól DRIM. Zdobyta wiedza i umiejętności techniki gry oraz śpiewu zaowocowały dużym doświadczeniem w obsłudze muzycznej wesel. Muzycy z Gliwic w pierwszym odcinku vloga powiedzą Wam, na co zwrócić uwagę podczas organizacji wesela, ba przybliżą takie kwestie, o których wszyscy zapominają, a mogą one wpłynąć na to, jak zostanie zapamiętany ten dzień.

Jeżeli jesteś perfekcyjną panną młodą i nie chcesz, żeby coś mogło Cię zaskoczyć podczas wyboru sali weselnej, to zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem. Przybliżymy takie tematy, które zostały omówione w pierwszym odcinku vloga.

Tu zobaczcie pierwszy odcinek! vloga Projekt Wesele

1. Wygląd i wielkość sali weselnej

Jak myślicie lepiej, gdy sala jest za duża, czy za mała?
Kiedy warto umówić się na oglądanie sali, którą jesteście zainteresowani?
Z własnego doświadczenia wiemy, że wybór sali weselnej to bardzo trudna decyzja, która jest uzależniona od wielu czynników. Możemy Wam podpowiedzieć, że warto zostać na obiedzie w restauracji przynależnej do sali weselnej, tej, która wydaje się tą właściwą. Spędzając więcej czasu w danym miejscu, lepiej go poznacie i choć w małym stopniu będziecie mogli poczuć jaka atmosfera mu towarzyszy.

2. Pierwsze wrażenie z rozmowy z właścicielem lub managerem sali weselnej

Co robić jak traficie na chamskiego koordynatora sali? Czy może to wpłynąć negatywnie na Wasze przyjęcie weselne i kiedy może okazać się to utrapieniem?

3. Jedna duża sala, czy dwie podzielone?

Czy sala jadalna oddzielona od sali tanecznej to dobry pomysł? Co lepiej sprawdzi się na Waszym weselu, a czego unikać?
My zawsze polecamy jedną dużą salę. Na takiej sali zabawa rozkręca się znacznie szybciej, a o to przecież chodzi na weselu. Dodatkowo dzięki temu zapewni ona komfortową pracę dla fotografa, czy operatorów kamer i zapewni, że wszyscy goście na pewno zostaną uwiecznieni na filmie i zdjęciach. Nie będziemy już nawet wspominać o zespole muzycznym, który dba o to, żeby Wasi goście bawili się jak najlepiej.

4. Audiofil na weselu, czyli problemy akustyki na sali, czy może to okazać się zagrożeniem?

Zespół DRIM

5. Ilość sal weselnych w wybranym przez Was domu weselnym.

Czy jeżeli na drugiej lub nawet trzeciej sali obok odbywa się inne wesele mamy się martwić? Czy może wystąpić problem mieszania się gości na zabawie? A co z hałasem z wesela obok? Z pewnością dom weselny, który ma kilka sal weselnych, zapewni Was, że nie będzie to stanowiło problemu i faktycznie niektóre sale weselne są do tego w bardzo dobry sposób przystosowane.

6. Co może was zaskoczyć w związku z toaletami na sali weselnej?

Dlaczego nie zwracamy na to uwagi i co należy sprawdzić przed weselem? Jak będzie ona wyglądała o 23:00? Czy będzie ona sprzątana na bieżąco?
Będąc przy temacie toalet weselnych, warto zaopatrzyć je o koszyczki, w których goście znajdą przybory, które mogą uratować im dalszą zabawę. Tzw. koszyczek ratunkowy, w którym znajdą się takie akcesoria jak: leki przeciwbólowe oraz na zgagę, plastry, a nawet opatrunki i woda utleniona, chusteczki, cieliste rajstopy w standardowych rozmiarach, płyn do płukania ust, gumki do włosów, grzebień i lakier, na dezodorancie kończąc.

Koszyczek ratunkowy

7. Schody na sali weselnej

Może to być dużym utrudnieniem dla Waszych gości weselnych, w szczególności dla starszych i niepełnosprawnych osób. Schody również nie ułatwią pracy przy rozkładaniu i składaniu sceny zespołu muzycznego, czy DJ’a.

8. Pomieszczenie pomocnicze

Dodatkowe pomieszczenie dla Pary Młodej na sali weselnej to bardzo ważna kwestia, szczególnie gdy macie już dzidziusia. Zapytajcie, jak to zostało przewidziane na Waszej przyszłej sali.

9. Bawialnia dla dzieci

Dzieci, które mają gdzie się bawić i co najważniejsze będą pod opieką np. animatora, to duże ułatwienie dla rodziców, mogą się odstresować i bawić razem z wami.

10. Internet na sali weselnej

Byliśmy na weselu, gdzie jak się okazało Pan Młody był znanym vlogerem gamingowym , oczywiście nie obyło się bez transmisji wesela dla fanów 🙂 internet na sali weselnej sprawdził się w tym doskonale.

11. Zapytajcie, czy sala weselna jest wyposażona w sejf potrzebny na przechowanie prezentów od gości.

12. Czy warto, żeby sala posiadała agregat prądotwórczy?

Nagły brak prądu z przyczyn losowych podczas waszego wesela to ostatnia rzecz, której moglibyście się spodziewać. Nam zdarzyło się to już dwukrotnie. Jedna z sal nie była przygotowana na taką awaryjną sytuację, a naprawa usterki trwała prawie 2 godziny.

13. Czy każda sala weselna jest klimatyzowana?

Zespół DRIM ostrzega, że spotkali się z sytuacją wyłączania klimatyzacji w godzinach wieczornych, gdzie jak twierdzą gościom już wszystko jedno…

14. Miejsce dla zespołu i DJ’a ile go oferuje sala weselna?

Widzieliśmy takie sale na których miejsce przeznaczone dla zespołu, było z boku sali.

15. Infrastruktura sceny co to dla Was znaczy i jak może wpłynąć np. na Wasz pierwszy taniec?

Zamawiacie ciężki dym, zespół ma dobrej klasy oświetlenie sceniczne, a na miejscu okazuje się, że to wszystko ma zostać podłączone do jednego gniazdka elektrycznego? To nie ma prawa się udać!

16. Dymownica, czy można jej używać na sali?

Słyszeliśmy o takich zakazach stosowanych przez niektóre sale weselne .

17. Zabawy na parkiecie, a ograniczenia od strony managera sali.

Parkiet na sali weselnej nie ma łatwego zadania, dlatego powinien być po sezonie weselnym sprawdzony i jeżeli tego wymaga naprawiony. Wybrane sale weselne chyba myślą, że parkiet ma posłużyć kilkanaście lat bez napraw, dlatego zakazują zabaw na parkiecie z udziałem krzeseł, czy innych przedmiotów, które mogą je uszkodzić.

18. Położenie sali weselnej, czyli porównanie sal położonych po za miastem a w centrum.

Czy obowiązuje Was cisza nocna?

19. Jak wygląda teren przynależny do sali weselnej? Na co zwracać uwagę?

To szczególnie ważna kwestia, gdy planujecie ceremonię w plenerze.

20. Odległość sali od kościoła

Ostatnia ważna kwestia do przemyślenia, to odległość kościoła od sali weselnej. Pamiętajcie, aby dobrze zaplanować to logistycznie. Na pewno goście będą już głodni, a wszyscy chcą jeszcze złożyć Wam życzenia, dlatego ustalenie godziny, o której zostanie podany obiad, nie jest taką oczywistą kwestią.

Zespól DRIM z napisem LOVE