Wszystko o Same Day Edit

Fot. www.iriscream.pl

W tym artykule postaramy się przybliżyć czym jest Same Day Edit. Podpowiemy, kiedy warto zamówić taką usługę i odpowiemy na często zadawane pytania związane z niezrozumiałą terminologią produkcji filmu ślubnego.

Tradycyjnie po weselu zgrywamy materiał na komputer i w zaciszu naszego biura zaczynamy montaż filmu. Gotowy film przekazujemy Parze Młodej już nawet po kilku tygodniach. Same Day Edit to film z wesela tworzony tego samego dnia, który zostanie wyświetlony podczas uroczystości, zazwyczaj przed oczepinami. Co więcej, po weselu film będzie dostępny do pobrania oraz wyświetlenia na platformie vimeo.

Dlaczego warto?

Fot. www.iriscream.pl

Przygotowania ślubne, jak sami się o tym wkrótce przekonacie, to wbrew pozorom bardzo ważna część tego wyjątkowego dnia. Dużo śmiechu, łzy wzruszenia i stresu, to bardzo ważne emocje, które zapamiętacie na długo. Wasi goście, przyjeżdżając na ceremonię, zostają tego pozbawieni, dlatego SDE, to doskonały sposób na dzielenie się tymi ważnymi momentami. Podczas ceremonii ślubnej, duża część gości, może mieć ograniczone pole widzenia, siedząc w ławce w połowie, czy na końcu kościoła. Dodatkowo, to Wy sami będziecie mogli zobaczyć siebie podczas tego najważniejszego momentu, składania przysięgi małżeńskiej w premierowym pokazie na sali weselnej. O zabawie po pierwszym tańcu, to już nawet nie musimy wspominać 🙂

Jak to robimy?

Przygotowanie filmu w zaledwie kilka godzin po ceremonii jest niezwykłe. Wymaga od nas sprawnej komunikacji, odpowiedniego przygotowania planu pracy i odrobiny szaleństwa. Zamawiając u nas pakiet platinum film Same Day Edit dostępny jest w cenie pakietu. Na uroczystość przyjeżdżamy w trzyosobowym składzie. Dwóch stałych operatorów + dodatkowy operator – montażysta, który pracę nad edycją filmu rozpoczyna już po pierwszym tańcu.

Kiedy warto wybrać pakiet z SDE?

Największe wrażenie Same Day Edit sprawia na dużych weselach. Zapraszając powyżej ok. 120 gości warto zainteresować się tym pakietem. Jeżeli planujecie aby na Waszej uroczystości bawiło się ponad 200 osób, to SDE to pakiet obowiązkowy!

Same Day Edit a Next Day Edit

Next Day Edit narodziło się w Azji Południowej, gdzie wesela trwają przez kilka dni. W Polsce NDE jest praktykowane w przypadku wesel z poprawinami. Jesteśmy w stanie przygotować dla Was film, który pokażecie gościom na drugi dzień. 

Pokaz filmu tego samego dnia, jak i zarówno w dniu poprawin, to bardzo emocjonujące przeżycie, zarówno dla Was jak i Waszych gości.